Vides dizains

Siltumnīca: kopējā telpa

Siltumnīca piedāvā vietu senioriem, kur satikties, būt aktīviem, atpūsties un iesaistīties kopīgā darbībā: dārza darbos iekštelpās. Idejas pamatā ir siltumnīcas tipoloģija: stikla ēka, kas piedāvā aizsardzību no aukstā laika un nodrošina dārzkopību visa gada garumā. Projektā ir ierosinātas divas ēkas. Pirmā nodrošina vietu iekštelpu dārzkopībai, ieskaitot augus, dārza instrumentus, ūdens strūklaku un āra mēbeles. Otrajā ir vieta fiziskām aktivitātēm, ieskaitot jogu, dejas un fizisko aktivitāšu laukumu senioriem.

Projekta mērķis ir motivēt seniorus vairāk laika pavadīt ārpus mājas un apvienot fiziskās, sociālās un izglītojošās aktivitātes. Projekta mērķis ir arī ļaut senioriem justies svarīgiem un vajadzīgiem, jo viņi rūpējas par iekštelpu dārzu, un tādējādi uzņemas atbildību vietējā sabiedrībā.

Šis koncepts tika izstrādāta Saue pašvaldībai Igaunijas ziemeļrietumos. Ierosinātā atrašanās vieta bija centrālās Kuuseheki–Tule–Koondise–Kütise ielas apkārtne.

Konteksts: Iedzīvotāji visā pasaulē strauji noveco. PVO globālā inicatīva vecumam draudzīgajās pilsētās un kopienās ir uzskaitīt astoņas pilsētu dzīves zonas, kurās jārisina problēmas. Viena no tām ir “Āra telpas un ēkas”. Senioriem draudzīgas pilsētas pielāgo savas ārtelpas un iekštelpas, tā lai uzturētu un uzlabotu senioru dzīves kvalitāti, neietekmējot viņu mobilitāti, neatkarību un veselību. Tas ietver pieejamas, drošas, iekļaujošas, patīkamas un tīras sabiedriskās vietas, telpas un pakalpojumus. Tiek piedāvāti un pārbaudīti jauni risinājumi, cenšoties iesaistīt un iedrošināt valsts iestādes un ražošanas uzņēmumus.

Lejupielādēt šo projektu/dokumentu no BaltSe@nioR Virtuālās bibliotēkas (nepieciešama reģistrēšanās)

Dalībnieki un partneri
Laura Liepiņa (LMA), Paula Peredistaja (LMA), Līga Brice (LMA), Anete Volkoviča (LMA), Emilia Pejkowska
Laika periods
2019.
Statuss
Pabeigts
Lietošana
CC BY-NC-ND 4.0
Atbalstu nodrošina