Pārejas no sēdēšanas uz stāvēšanu plaši tiek izmantotas kā testi klīniskajos pētījumos un praksē. Šis dizaina koncepts pēta integrēto novērtēšanas tehnoloģiju iespējas, tādā veidā sniedzot inovatīvu pieeju precīzai un aktuālai informācijas apkopošanai par lietotāju dabisku pāreju no sēdēšanas uz stāvēšanu. Šāda veida informācija palīdz noteikt lietotāja fiziskās darbspējas stāvokli un var būt nozīmīga virknē situāciju, kas saistītas ar veselības aprūpi.
Spēja piecelties no sēdoša stāvokļa stāvošā prasa ievērojamu muskuļu spēku un ir priekšnoteikums funkcionālai neatkarībai. Spēja to paveikt mainās, gadiem ejot. Jauni cilvēki no parasta krēsla ceļas ar nelielu rumpja kustību uz priekšu. Viņi nepaļaujas uz ķermeņa augšdaļas muskuļu spēku un var piecelties bez roku balstiem. Vecāki cilvēki bieži ir atkarīgi no sava spiediena centra kustināšanas, izmantojot lielāku rumpja kustību uz priekšu. Viņi var paļauties uz augšējo ķermeņa daļu spēka radīšanā un, lai varētu veikt šo funkciju neatkarīgi, ir nepieciešams krēsls ar roku balstiem.
Šis dizains piedāvā divu sensoru ievietošanu sēdekļa daļā un pa vienam katrā no roku balstiem, ļaujot izmērīt vertikālo virsmas reakcijas spēku.
Lejupielādēt šo projektu/dokumentu no BaltSe@nioR Virtuālās bibliotēkas (nepieciešama reģistrēšanās)