Mēbeļu dizains

Kenguru

Kenguru ir papildinājums, kas nemaina oriģinālā krēsla veidu, formu vai struktūru. Tam ir kabatas, kurās lietotājs ērti var glabāt tādas lietas, kā brilles, tālvadības pulti, medikamentus, avīzes, u.c. Lai palielinātu komfortu, divas pievienotās kabatas rada papildu vietu spilvenu novietošanai. Lielākais un ievērojamākais dizaina elements ir lielās “rokas”, kuras var aptvert lietotāju un sniegt atbalstu tā mugurai un kaklam.

Šis dizaina koncepts pēta iespējas seniora lietojumā esoša krēsla uzlabošanai ar jaunām funkcijām, mainot roku balstu dizainu un aprīkojot tos ar tehnoloģijām. Roku balsti var tikt pārveidoti ar mērķi, lai:

  • nodrošinātu jaunas pamata funkcijas — piemēram, novietotu krūzīti vai briļļu, pildspalvu un citu lasīšanas un rakstāmrīku glabāšanai;
  • integrētu vienkāršas ar veselību saistītas funkcijas — piemēram, metāla sloksnes, kas var stimulēt muskuļu un nervu motoriku plaukstās un rokās;
  • iekļautu sarežģītākas ar veselību saistītas funkcijas — piemēram, tehnoloģijas asinsspiediena mērīšanai un citus sensorus.

Lejupielādēt šo projektu/dokumentu no BaltSe@nioR Virtuālās bibliotēkas (nepieciešama reģistrēšanās)

Dalībnieki un partneri
Alvis Berngards (LMA), Krista Miltiņa (LMA), Robert Osiński (UP Poznań), Volkan Göktürk (TalTech)
Laika periods
2017.
Statuss
Pabeigts
Lietošana
CC BY-NC-ND 4.0
Atbalstu nodrošina